Sport

Poraz Partizana u Limožu

ORLOVI USPEŠNO POČELI PRIPREME ZA MUNDOBASKET

Košarkaši Partizana izgubili su sinoć u gostima od Limoža sa 92:83  (22:18, 25:23, 24:27, 21:15) u utakmici četvrtog kola Grupe C Evrokupa

Crno-beli su ostali na samo jednom trijumfu, dok je Limož upisao drugu pobedu.

Najefikasniji u redovima Partizana bio je Patrik Miler sa 17 poena, Najdžel Vilijams-Gos i Vanja Marinković su postigli po 14, a Strahinja Gavrilović deset poena.

Ekipu Limoža su do pobede vodili Aksel Butej sa 21 poenom, a istakao se i Mam Žete sa 18.

Košarkaši Limoža su tokom prvog poluvremena konstantno imali prednost, najveća je bila sedam poena (33:26), ali im izabranici Miroslava Nikolića nisu dozvoljavali da se više “odlepe”. Poenima Gosa i Gavrilovića, Partizan je dva minuta pre kraja druge deonice stigao do izjedančenja (39:39), ali je Limož ipak na veliki odmor otišao sa šest poena prednosti (47:41).

Domaća ekipa je održavala vodjstvo do tri minuta pre kraja treće četvrtine kada je Partizan posle poena Čakarevića i Gavrilovića poveo sa 61:63. Nakon toga je, medjutim, usledila serija Limoža 8:0, pa je francuska ekipa i na poslednji odmor otišla s prednošću (71:68).

Limož je sredinom poslednje četvrtine stigao do prve dvocifrene prednosti na meču (86:72) i tu prednost nije ispuštao do kraja.

Partizan u narednom kolu Evrokupa dočekuje Lokomotivu Kubanj, ali ga pre tog duela očekuje derbi meč protiv Crvene zvezde u ABA ligi. Limož u petom kolu Evrokupa gostuje Lijetuvus Ritasu.