Poraz Partizana od Olimpije

Košarkaši Partizana izgubili su sinoć u Beogradu od ljubljanske Olimpije sa 77:78 (20:9, 25:26, 13:26, 19:17) u utakmici devetog kola ABA lige.

Crno-belima je ovo četvrti poraz od početka sezone, dok je slovenačka ekipa upisala treću pobedu.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Jan Špan sa 20 poena, a najbolje ga je pratio Devin Oliver sa 16.

U redovima Partizana najbolji je bio Strahinja Gavrilović sa 17 postignutih poena, Najdžel Vilijams-Gos je ubacio poen manje, a Vanja Marinković 14 poena.

Izabranici Miroslava Nikolića su dobro odigrali prvo poluvreme, imali su i dvocifrenu prednost, ali je potom u nastavku usledio veliki pad i veliko slavlje Olimpije u dramatičnoj završnici.

I pored loše igre, košarkaši Partizana su imali veliku šansu da upišu pobedu pošto su imali poslednji napad na meču. U tih 19 sekundi Vilijams-Gos nije uspeo da izgradi poziciju za šut, na kraju je dodao loptu Veličkoviću koji je morao da šutira, ali nije bio precizan.