Pobeda Zvezde protiv Radničkog

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su na svom terenu niški Radnički sa 2:0, u utakmici drugog kola Super lige Srbije.

Golove za Zvezdu postigli su Milan Rodić u devetom i El Fardu Ben u 92. minutu iz penala.

Ekipa Vladana Milojevića je prva na tabeli sa šest bodova, dok je Radnički na četvrtom mestu sa tri.

Crveno-beli su poveli već u devetom minutu golom Milana Rodića, a nakon kornera koji je izveo Dejan Meleg.

Lopta je posle kornera stigla do Nikole Stojiljkovića, a on je uputio ka Rodiću koji je u tom trenutku bio u ofsajdu. Loptu je na putu ka golu zakačio Taras Bondarenko, pa je sudija pokazao na centar uprkos velikim protestima fudbalera Radničkog.

Zvezda je do kraja poluvremena imala više loptu u svom posedu i više udaraca ka golu protivnika, kontrolisala je igru, ali se rezultat nije menjao.

Tačku na utakmicu i pobedu Zvezde stavio je u 92. minutu Ben pogotkom iz penala. Prethodno je Lazar Randjelović u kaznenom prostoru oborio Marka Gobeljića.

Nišku ekipu je na današnjem meču s klupe predvodio pomoćni trener Dragan Šarac, pošto je Nenadu Lalatoviću pozlilo pre meča.

Zvezda u narednom kolu gostuje Voždovcu, dok Radnički dočekuje Dinamo.