Partizan ubedljiv protiv Rudara

Partizan porazom počeo novu sezonu, Radnik slavio u Surdulici

Fudbaleri Partizana pobedili su danas u Nikšiću ekipu Rudara sa 3:0, u prvoj utakmici prvog kola kvalifikacija za Ligu Evropa.

Strelci za Partizan bili su Marko Jevtović u 44. minutu iz jedanaesterca, Sejduba Suma u 51. i Rikardo Gomeš u 57. minutu.

Revanš se igra za nedelju dana u Beogradu.

Prvo poluvreme u Nikšiću nije donelo puno lepog fudbala, kao ni prilika za gol. Najbolju šansu za crno-bele propustio je Zlatan Šehović u 41. minutu, ali je Partizan na odmor ipak otišao s minimalnom prednošću.

Fudbaler Rudara Radule Živković je u kaznenom prostoru oborio Nemanju Nikolića, sudija je pokazao na belu tačku, a siguran izvodjač penala bio je Jevtović u 44. minutu.

Na samom početku drugog poluvremena, u 51. minutu, Partizan je duplirao prednost preko Sume. Pola posla kod tog gola odradio je Šehović koji je sjajno dodao do Sume kojem nije bilo teško da pogodi mrežu Rudara.

Izabranici Miroslava Djukića su pitanje pobednika na ovom meču, verovatno i u dvomeču, rešili šest minuta kasnije kada je gol ekipe iz Pljevalja sa dvadesetak metara pogodio Gomeš.

Utakmicu na stadionu u Nikšiću posmatralo je oko 5.000 navijača, medju kojima i veliki broj pristalica beogradskog kluba. Oni su Partizan dočekali transparentom: “Dobrodošao Partizane, osećaj se kao kod svoje kuće”.

Pobednik ovog duela u drugom kolu kvalifikacija igraće s boljim timom iz dvomeča Trakai (Litvanija) – Irtiš (Kazahstan). Prva utakmica tih ekipa u Litvaniji završena je bez golova.