Partizan izgubio dobijenu utakmicu i ostao bez plej-ofa

ORLOVI USPEŠNO POČELI PRIPREME ZA MUNDOBASKET

Košarkaši Partizana izgubili su u Ljubljani od Olimpije posle produžetka sa 89:87 (18:23, 18:14, 16:25, 25:15, 12:10) i tako i teoretski ostali bez šanse za plasman u plej-of ABA lige.

Partizanu su bile potrebne tri pobede u poslednja tri kola, uz sva tri poraza Mornara kako bi stigao do plej-ofa, ali su crno-beli “pali” na prvoj prepreci i nisu iskoristili današnji poraz crnogorske ekipe.

Crno-beli su tokom većeg dela utakmice imali prednost, vodili su nekoliko puta sa po 10 poena, ali su tu prednost prokockali u finišu meča i dozvolili Olimpiji da odvede meč u produžetak. Partizan je imao šansu da sve reši posle 40 minuta, ali Najdžel Vilijams-Gos nije iskoristio poslednji napad.

U neizvesnih dodatnih pet minuta bolje su se snašli košarkaši Olimpije, pa su na kraju slavili.

Najefikasniji u Partizanu bio je Vilijams-Gos sa 23 poena, Kvame Von je dodao 17, Novica Veličković 12, dok su Vanja Marinković i Djordje Gagić ubacili po 11. Olimpiju su do pobede vodili Gregor Hrovat sa 22 poena, dok je Jan Špan postigao 16.

Posle ove utakmice poznati su svi učesnici plej-ofa ABA lige, a to su Crvena zvezda, Cedevita, Budućnost i Mornar.