Sport News Region Srbija

“ORLOVI” ZA ISTORIJU Mitrović nokautirao “sokolove”, Srbi i Crnogorci SKANDIRALI K’O JEDAN

Fudbaleri Srbije ostvarili su istorijski trijumf u Ligi nacija, pošto su u prvom međusobnom meču savladali Crnu Goru u gostima sa 2:0.

Junak trijumfa “orlova” bio je Aleksandar Mitrović, koji je dva puta zatresao mrežu “sokolova”! Tako je nastavio neverovatan niz u dresu nacionalnog tima, pošto je prethodno bio dvostruki strelac i protiv Rumunije.

Izabranici Mladena Krstajića su do drugog trijumfa u Ligi nacija došli u neverovatnoj atmosferi koja je vladala na stadionu “Pod Goricom”, pošto su pristalice obe ekipe su zajedno navijale, a himna “Bože, pravde” doživela je ovacije, dok su u prvom poluvremenu zajedno i skandirali.

Početak meča nije obeležila preterano zanimljiva igra, ali se sve promenilo u tom 18. minutu, kada su “orlovi” uspeli da dođu do prednosti. Odlično je po levoj strani prošao Milan Rodić, iza sebe je ostavio Filipa Stojkovića, koji je pokušao da ga zaustavi, ali je napravio penal, koji je rutinski realizovao Aleksandar Mitrović.

Nakon tog detalja Crnogorci dugo nisu uspeli da se oporave, nisu ni imali konkretnu šansu, dok je sredinom prvog poluvremena Dušan Tadić propustio kolosalnu priliku sa šest metara, kada je šutirao prevo u golmana.

Kapiten “orlova” je i u drugom poluvremenu imao neverovatnu šansu, kada je lopta posle pokušaja Mitrovića došla do njega, on je probao da lobuje golmana, ali je to loše uradio, te je bio neprecizan.

Doduše, imali su i domaći fudbaleri šanse, u nekoliko navrata su ozbiljno pripretili, u šansi su bili Jovović i Jovetić, ali je mnaš golman Marko Dmitrović sprečio izjednačenje.

Tačku na meč je stavio Aleksandar Mitrović, koji je u 81. minutu ponovo zatresao mrežu Crnogoraca, i to posle asistencije Andrije Živkovića, te je tako doneo trijumf našoj selekciji.

“Orlovi” su se posle ovog trijumfa učvrstili na prvom mestu grupe 3 u Ligi nacija, te sada imaju dva boda više od Rumuna, a ukoliko ostanu neporaženi na meču u Bukureštu, ostaće lideri grupe.

Izvor: PRessSerbia/Blic