Entertainment News Sport Srbija Svet Zanimljivosti

Novak napravio nestvarni preokret u Dohi. Ponizio Mađara !!!

Najbolji teniser sveta Novak Đoković savladao je 26-godišnjeg Mađara Martona Fučovića sa 4:6, 6:4, 6:1 u meču 2. kola turnira u Dohi. Novak će u 3. kolu igrati protiv boljeg iz duela Rubljev – Basilašvili.

6:1 SET, MEČ! Novak je pobedio posle dva časa i tri minuta igre.

5:1 BREJK! Šou program u Dohi. Novak je u transu.

4:1 BREJK! Fučović se ne predaje. Malo je prekasno za to.

4:0 BREJK! Druga brejk lopta iskorišćena, Fučović je već deo istorije Novakovih pobeda. A pre samo 15 minuta sve je izgledalo drugačije.

3:0 Fučović je u nokdaunu, ne zna teniser gde se nalazi. Potpuno je slomljen posle onog brejka. Novak ide ka pobedi.

2:0 BREJK! Sad počinje igra mačke i miša. I bilo je vreme!

1:0 E sad krećemo stvarno od nule. Novak servira sjajno, više je nego raspoložen za treći set. I mi smo.

6:4 BREJK! SET! PA, NEVEROVATNO! Ovo može samo Novak Đoković. Tek u 20. gemu, posle 91 minuta igre došao je do prve i jedine brejk lopte koju je iskoristio za set!

5:4 Isto odstojanje, ništa novo. I dalje čekamo na taj brejk, pa makar došao u taj-brejku. Samo jedan.

4:4 I opet je malo nedostajalo da se Đoković dokopa brejk prilike…

4:3 Nekako smo mirni kad Nole servira, ali kada to radi Fučović, koji šalje projektile sa osnovne linije, svaki optimizam polako pada u vodu. Idemo, Nole!

3:3 Ovaj gem trajao je skoro 10 minuta i Novak ponovo nije uspeo da dođe do brejk lopte. Neverovatna igra Fučovića.

3:2 Loše je Novak otvorio gem (0:30), međutim, kao da mu je u trenu “pukao film” pa je krenuo da udara nemilosrdno po nesrećnim lopticama, uz viner.

2:2 Ništa novo, idemo dalje. Čekamo…

2:1 Novak čuva servis. Statistički podaci koji kazuju da je srpski as imao 67 odsto ubačenog prvog servisa i manje od 50 posto efikasnosti prilikom riterna pokazuju koliko se Nole muči sa sjajnim Fučovićem danas.

1:1 Imao je šansu Novak da napravi brejk, pošto je kontrolisao prvi deo gema. Ipak, mađarski teniser kao da je svestan da bi gubitak servisa verovatno značio i potpuni preokret u meču, pa se izvukao.

1:0 Dobar start drugog seta za Đokovića. Pribrao se na vreme.

4:6 SET! Fučović van svih očekivanja dobija i drugi gem “s nulom” i posle 40 minuta igre vodi protiv najboljeg tenisera sveta.

4:5 BREJK! Dve brejk šanse, nije ali treću jeste Fučović iskoristio. Novak se našao u iznenadnim nevoljama…

4:4 Šta reći kad Novak ni posle osam gemova nije došao do prilike za brejk? Odličan je Fučović danas.

4:3 Najbolji i najbrži gem za Đokovića od početka duela. Gem “s nulom”. Da li je sada pravi trenutak za brejk?

3:3 Onog trenutka kad Martonu bude popustio servis i bekhend, Novak će razmišljati o narednom protivniku u Dohi.

3:2 Nole održava razliku uz sjajne servise.

2:2 Sa Fučovićem nema šale. Moraće Nole dobro da se preznoji u prvom setu kako bi poveo.

2:1 Koliko je opasan Fučović dovoljno govori i to da motri na svaki eventualni kiks Novaka sa osnovne linije, što mu je donelo 0:30. Ipak, Nole se poput mačke brzo dočekao na noge i sa nekoliko vezanih poena, sačuvao je servis.

1:1 Pokušao je srpski teniser da preko bekhenda Fučovića stigne do brejka. Osim dva izjednačenja, ovog puta neuspešan kraj gema.

1:0 Raspoložen je Nole kao i juče. Lepo je otvorio duel, iako se čini da je protivnik u vrhunskoj fizičkoj kondiciji.

Dobar dan i dobrodošli na teksualni prenos meča Đoković – Fučović na portalu Alo!

Posle furioznog starta i pobede 6:1; 6:2; Damirom Džumhurom, Novak je očito i te kako spreman za novu tenisku rapsodiju.

Protivnik je Marton Fučović koga je Đoković sa 3:1 u setovima pobedio letos na US Openu. Nema nikakve dileme da nam predstoji još jedno uživanje u svemu onome što je najbolje u tenisu, a pritom je od autora koga najviše volimo.