Krajinović završio učešće na Vimbldonu

Printscreen

Srpski teniser Filip Krajinovič eliminisan je sa trećeg grend slema u sezoni, pošto je danas u prvom kolu Vimbldona izgubio od Čileanca Nikolasa Harija u četiri seta, 6:3, 3:6, 7:6 (5) i 6:4.

Hari je u njihovom prvom medjusobnom duelu do pobede došao posle dva sata i 35 minuta igre.

Čileanac će u drugom kolu Vimbldona igrati protiv boljeg iz duela izmedju Litvanca Rikardasa Berankisa i Amerikanca Mekenzija Mekdonalda.

Krajinović je u prvom setu pružio solidan otpor 66. teniseru na ATP rang-listi, ali je Hari u četvrtom gemu uspeo da mu oduzme servis, a kasnije se ispostavilo da mu je taj brejk bio dovoljan za vodjstvo od 1:0 u setovima.

U drugom setu Krajinović je slavio istim rezultatom kao Čileanac u prvom, 6:3, a do jedinog brejka stigao je u šestom gemu.

Treći set doneo je najviše uzbudjenja, Krajinović je prvi stigao do brejka, poveo je sa 4:3, ali je Hari odmah uzvratio istom merom, pa je potom taj period igre okončan u taj-brejku u kom se Čileanac bolje snašao i slavio sa 7:5.

Izgubljen treći set delimično je uticao na igru 30. igrača na ATP rang-listi, iako je prvi došao do brejk lopte, nije uspeo da je realizuje i stekne prednost, što je Čileanac iskoristio i odmah potom u petom gemu oduzeo servis Krajinoviću.

Hari je sigurnim servis gemovima čuvao stečenu prednost i tako izborio plasman u drugo kolo Vimldona.