News Sport Srbija Svet

Košarkaška reprezentacija Srbije savladala je Tursku!

Selektor Madjarske: Srbija će dobiti, a mi ćemo žešće da se borimo!

Košarkaška reprezentacija Srbije savladala je Tursku 80:74 (21:13, 15:18, 17:14, 27:29) i posle 3. kola u grupi D Evrobasketa ima dve pobede i poraz.

Izabnranici selektora Đorđevića odlično su počeli meč. Jović je vezao pet poena, na startu, a u 13. minutu bilo je 27:13. Odlično su se naši košarkaši kretali u odbrani, nekoliko puta ukrali loptu Turcima, što im je omogućilo poene iz kontranapada. U tim momentima dvorana je bila sasvim utišana.

Turci su se međutim vratili serijom od 12:0 u prvom delu druge četvrtine, kada su prišli na 27:25. Na to je naš tim odgovorio sa četiri vezana poena, čime je vođstvo sačuvano, sve do poluvremena. Posle dve četvrtine na semaforu je pisalo 36:31 za Srbiju.

Drugo poluvreme počelo je sa 4 brza poena Bogdanovića. Srbija je i pored promašene čiste kontre kontrolisala rezultat i dešavanja na parketu, što je gledaoce u dvorani prilično utišalo. Bili smo strpljivi u napadu koristili Mačvana, a Jović je pogodio dva šuta sa poludistance.

Ipak, Turska je nešto više od tri minuta pre kraja četvrtine ekspresnom serijom od 5:0 prišla na 48:43. Ipak četvrtina je okončana vođstvom Srbije 53:45. Turska je poslednjem kvartalu, posle četiri minuta igre i serije 11:0 povela 59:59, ali je tada Kuzmić pogodio uz faul i vratio prednost na našu stranu.

Tada je Bogdanović vezao deset poena (dve trojke), pa smo u poslednja nešto manje od četiri mniuta i pored nekih koš faulova Turaka ušli sa vođstvom 70:65. Trojke su zatim pogodili Jović i Lučić za Srbiju, a Osman za Tursku. 76:71 je bilo za Srbiju nešto manje od dva minuta pre kraja. Od tada smo sigurnim bacanjima i odbranom ostvarili vrednu pobedu.

Srbija u utorak od 16 časova igra sa Velikom Britanijom.