Sport

Košarkaši Zvezde pobedili Milano

GDE JE PROBLEM? Zvezdina igra nije bila dovoljna za Kup

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras u Beogradu Milano sa 100:89 (23:20, 27:25, 21:20, 29:24), utakmici 22. kola Evrolige i ostvarili devetu pobedu u tom takmičenju.

Zvezdu su predvodili Matijas Lesor sa 15 poena i 10 skokova i Stefan Janković sa 15 poena. Tejlor Ročesti postigao je 14 poena uz devet asistencija, Alen Omić dodao je 11, a Nemanja Dangubić i Džejms Feldin po 10.

Najefikasniji u italijanskom timu bio je Mindaugas Kuzminskas sa 17 poena, Endru Gaudlok postigao je 15, a Džordan Tiodor 13 poena i osam asistencija. Vladimir Micov dodao je 11 poena a Diris Bertans 10.

Utakmica u dvorani “Aleksandar Nikolić” počela je minutom ćutanja u sećanje na preminulog glumca Nebojšu Glogovca.

Početak utakmice igrao se u sporom ritmu, koji je u tom trenutku više odgovarao gostima iz Milana. Ekipa Simonea Pjanidjanija povela je sa 9:4, šutevima za tri poena, ali je Zvezda vrlo brzo uspostavila ravnotežu i preokrenula predvodjena Ročestijem i Dangubićem.

Zvezda je kontrolom defanzivnog, ali i ofanzivnog skoka u završnici prve i početkom druge četvrtine postepeno počela da gradi prednost. Crveno-beli su serijom 12:0, ali i vrlo atraktivnom igrom sredinom druge deonice poveli sa 39:28 i delovalo je u tim trenucima da gosti nemaju odgovor.

Armani je ipak do poluvremena uspeo da pridje na jednocifren zaostatak i u drugo poluvreme udje sa pet poena zaostatka 50:45.

Gosti su nešto bolje počeli drugo poluvreme, prišli su na dva poena zaostatka, ali je ekipa Dušana Alimpijevića brzo odgovorila i došla do dvocifrene prednosti.

Milano je još jednom uspeo da se vrati, pa je u finišu treće deonice prišao na četiri poena zaostatka zahvajući Gaudloku, ali je Zvezda “zakucavanjem” Lesora posle 30 minuta vodila sa 71:65.

Crveno-beli su otpor protivnika u potpunosti slomili u poslednjoj deonici, a igru su u tom periodu nosili Ročesti i Janković.

Utakmica u hali “Aleksandar Nikolić” igrana je pred 4.895 gledalaca, a prvi put u Evroligi nije bilo organizovanih navijača Zvezde.

Beogradski tim sada ima devet pobeda i 13 poraza, a Milano sedam pobeda i 15 poraza.

U 23. kolu Zvezda će 23. februara igrati u Nemačkoj protiv Bamberga, a Milano će dan ranije u Istanbulu igrati protiv Fenerbahčea.