Košarkaši Srbije izgubili od Nemačke

ORLOVI USPEŠNO POČELI PRIPREME ZA MUNDOBASKET

Košarkaška reprezentacija Srbije izgubila je u Frankfurtu od Nemačke sa 74:79 (26:20, 15:20, 18:17, 15:22) u trećem kolu Grupe G kvalifikacija za Svetsko prvenstvo

U selekciji Srbije istakao se Miroslav Raduljica sa 22 poena i tri skoka, dok je još jedino Ivan Paunić bio dvocifren sa 10.

Nemce je do pobede predvodio Robin Bencing sa 17 poena, dok je Isaija Hartenštajn dodao 11.

Srbija je dobro počela meč, nošena raspoloženim Raduljicom, koji je u prvoj četvrtini imao samo jedan promašaj iz igre. Ekipa Aleksandra Djordjevića u jednom trenutku sredinom prve četvrtine imala je i 11 poena prednosti, ali su Nemci do kraja tog perioda igre uspeli da prepolove zaostatak.

U naredne dve četvrtine ekipe su se smenjivale u vodjstvu, Srbija je u par navrata imala priliku da se odlepi, ali su se Nemci svaki put vraćali. Domaćin je serijom 10:0 početkom poslednje deonice napravio preokret i došao do vodjstva od 67:62.

Od tog trenutka, selekcija Srbije nije uspela da dodje do izjednačenja, iako je u poslednjem minutu imala prilika s linije za slobodna bacanja, ali Dejan Todorović i Raduljica nisu bili precizni.

Nemačka je prva u Grupi G sa maksimalnim učinkom, dok je Srbija druga sa dve pobede i jednim porazom.

Selekcija Srbije u nedelju od 20.20 u Beču igra protiv Austrije, dok Nemci gostuju Gruziji.