Košarkaši Crvene zvezde izgubili u Kaunasu!

Košarkaši Crvene zvezde porazom su počeli novo izdanje Evrolige, pošto su večeras u Kaunasu izgubili od Žalgirisa sa 76:78 (13:15, 27:28, 17:10, 19:25)

Žalgiris su do pobede u prvom kolu Evrolige vodili Paulijus Jankunas sa 15 poena, poen manje postigao je Kevin Pangos, dok je Edgaras Ulanovas utakmicu završio sa 11 postignutih poena. U poraženom timu istakli su se Milko Bjelica sa 18 i Pero Antić sa 17 poena, Tejlor Ročesti je ubacio deset, a Džejms Feldin osam.

Košarkaši Zvezde su dobro počeli meč i poenima Lesora i Bjelice poveli sa 5:0, ali je Žalgiris serijom 8:0 preokrenuo rezultat. Do kraja prve deonice nije bilo mnogo poena, pa je taj deo igre završen vodjstvom ekipe iz Kaunasa 15:13.

Potpuno drugačiji scenario je vidjen u drugoj četvrtini, postignuto je ukupno 55 poena, ali nijedna ekipa nije uspela da se rezultatski odlepi. Najveću prednost, šest poena, imao je u finišu poluvremena Žalgiris, ali su crveno-beli uspeli da je prepolove do odlaska na veliki odmor (43:40).

Žalgiris je na početku treće deonice stigao do sedam poena, ali je Zvezda na nešto više od dva minuta pre kraja prvo stigla do izjednačenja, a potom i do vodjstva (51:53). Izabranici Dušana Alimpijevića su posle sjajne role Ognjena Dobrića i njegova četiri vezana poena na poslednji odmor otišli sa plus četiri 53:57.

Poenima Stefana Jankovića, Zvezda je “otišla” na plus šest na početku poslednje deonice, ali je potom usledila serija Žalgirisa 8:0. Domaća ekipa je održavala prednost, a Zvezdu je u meču držao Antić. Upravo je njegovim poenima Zvezda prišla na samo minus jedan minut i 15 sekundi pre kraja utakmice.

Posle trojke Bjelice 15 sekundi pre kraja rezultat je bio 78:76, Žalgiris je krenuo u napad, ali su domaći košarkaši vrlo brzo izgubili loptu, pa je Zvezda imala veliku priliku da stigne do trijumfa. Odgovornost je preuzeo Ročesti, koji je sekund pre kraja šutirao za tri poena i pobedu, ali je promašio.

Zvezda u narednom kolu dočekuje Barselonu, dok Žalgiris ide u goste Himkiju.