Juventus pobedio Inter i napravio veliki korak ka tituli

Fudbaleri Juventusa pobedili su  kao gosti u Milanu u velikom derbiju Inter sa 3:2, u utakmici 35. kola Serije A i sačuvali prednost od četiri boda nad drugoplasiranim Napolijem.

Juventus je poveo u 18. minutu golom Daglasa Koste, a izjednačio je Mauro Ikardi u 52. minutu. Inter je poveo autogolom Andree Barzaljija u 65. minutu, a novo izjednačenje doneo je Huan Kuadrado u 87. minutu. Pobedu crno-belima obezbedio je Gonzalo Iguain golom u 89. minutu.

Aktuelni šampion Italije je tako zadržao prednost nad drugoplasiranim Napolijem na četiri boda, ali ima i utakmicu više. Juventus ima 88 bodova. Inter se bori za plasman medju prve četiri ekipe koje vode u Ligu šampiona, a trenutno zauzima peto mesto sa 66 bodova.

Juventus je Derbi Italije počeo u izmenjenom sastavu u odbrani, nije bilo Djordja Kjelinija ni Medhija Benatije.

Crno-beli su bolje počeli i poveli u 18. minutu golom Koste, kome su igrači Intera dali previše prostora. Kosta je učestvovao u šest poslednjih golova Juventusa u prvenstvu, postigao je dva, a imao je četiri asistencije.

Tri minuta kasnije isključen je fudbaler Intera Matijas Asino pošto je oštro startovao i nagazio Marija Mandžukića. Sudija Danijele Orsino mu je prvo pokazao žuti karton, ali je zatim pregledao snimak i promenio odluku, posle čega su protestovali domaći igrači.

Nakon toga obe ekipe su igrale oštrije sa više prekršaja i prekida, a dobra šansa vidjena je u 30. minutu, kada je Antonio Kadreva pokušao, a golman Juventusa Djanluidji Bufon odbranio.

Crno-beli su kontrolisali utakmicu, a u četvrtom minutu nadoknade vremena poništen im je gol pošto je Blez Matuidi bio u ofsajdu.

Inter je izjednačio u 52. minutu golom Ikardija, koji je posle slobodnog udarca bio najviši u skoku pred golom Juventusa.

Veliku priliku Juventus je propustio u 63. minutu, nakon što je Iguain krenuo ka golu, obišao golmana Samira Handanovića i umesto da ubaci loptu u praznu mrežu, on je poslao pored gola.

Dva minuta kasnije Inter je to kaznio i poveo sa 2:1. Ivan Perišić se oslobodio Kuadrada ušao u šesnaesterac i iskosa sa leve strane centrirao pred sam gol, a loptu je u mrežu poslao defanzivac Juventusa Barzalji.

Juvenuts je pokušavao da izjednači, ali nije uspeo da poveže igru ili napravi dobru priliku. Paulo Dibala pokušao je iz slobodnog udarca u 75. minutu, a golman Intera izbacio je loptu u korner. Posle njega pokušao je i Iguain, ali je izuzetno loše šutirao.

U 87. minutu pritisak se isplatio, a crno-beli su izjednačili golom Kuadrada, koji je iskosa sa desne strane, gotovo iz mrtvog ugla, uz samu stativu poslao loptu u mrežu.

Dva minuta kasnije Juventus je postigao pobedonosni gol. Dibala je centrirao pred gol iz slobodnog udarca, a Iguain je glavom poslao loptu u mrežu.

U 90. minutu isključen je trener Juventusa Masimilijano Alegri, pošto se čini da je ušao u teren posle gola Iguaina. Argentinac je prekinuo niz od 716 minuta bez postignutog gola.