Marjanović je u igri proveo 16 minuta, i za to vreme ostvario je učinak od 13 poena i 11 skokova. On je iz igre šutirao 5/7 i pogodio je sva tri penala koja je šutirao. To, međutim, nije pomoglo Detroitu da izbegne svoj drugi uzastopni poraz i omogući prošlosezonskom finalisti plej-ofa da ostvari treći vezani trijumf.

Detroit je na poluvremenu gubio samo dva poena, ali je u nastavku platio nedostatak šuta za tri, dok je protivnik “zatrpao” njihov koš. Kevin Durent završio je meč sa 25 poena, šest skokova i devet asistencija za Voriorse, Stefen Kari sa 24 poena, šest asistencija i pet ukradenih lopti, a Klej Tompson sa 23 poena.

Najefikasniji u Detroitu bio je markus Moris sa 21 poenom, dok je Tobajas Heris postigao 18. Andre Dramond imao je 12 poena i 10 skokova, odnosno jedan manje od Marjanovića, koji je imao najbolji “skakački” učinak.

NBA kolo u noći između četvrtka i petka počelo je utakmicom u Londonu, u kome je Denver pobedio Indijanu 140:112. Tim je do pobede predvodio srpski reprezentativac Nikola Jokić, koji je za 30 minuta u igri imao učinak od 22 poena, 10 skokova i sedam asistencija. Vilson Čendler dodao je 21 poen za Nagetse.

Najefikasniji u poraženom timu bi oje Si-Džej Majls sa 20 poena.

San Antonio je odgovorio na poraz kod kuće u prošloj utakmici onako kako uvek radi – tako što je ubedljivo pobedio narednog protivnika. Cenu su sada platili Los Anđeles Lejkersi, koje je tim iz Teksasa pobedio 134:94 i tako mu naneo najveći poraz u međusobnim duelima ovih timova.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Kavaj Lenard sa 31 poenom, iako nije igrao u poslednjoj četvrtini.

– Niko neće da izgubi dve utakmice kod kuće uzastopno. Uvek treba da se izađe i da se pokaže više napora i bolji pristup nego u prošloj utakmici – rekao je Lenard posle meča.

Pau Gasol doprineo je pobedi sa 22 poena, devet skokova i šest asistencija. Najefikasniji u Lejkersima bio je Džulijus Rendl sa 22 poena.

Dalas je u Meksiko sitiju pobedio Feniks sa 113:108 u derbiju začelja zapadne konferencije. Oba tima sada imaju učinak od 12 pobeda i 27 poraza.

Feniks će igrati još jednu utakmicu u Meksiku i to će biti prvi put da taj grad organizuje dve uzastopne NBA utakmice.