Sport News Srbija

JAPANCI PARIRALI SAMO ČETVRTINU Vaterpolisti Srbije slomili otpor “samuraja”, na Mađare za finale Svetskog kupa

SAVIĆ POSLE STARTNE POBEDE: Nikad nisam zadovoljan
Printscreen

Vaterpolisti Srbije rutinskom igrom izborili su plasman u polufinale Svetskog kupa u Berlinu, pošto su u četvrtfinalu savladali Japan sa 12:7 (2:3, 6:2, 3:1, 1:1).

Nedorasli protivnik je uspeo da parira našoj selekciji samo u prvoj četvrtini, kada je i došao do prednosti od dva gola, ali se od druge četvrtine sve promenilo u bazenu, pa su izabranici Dejana Savića prošli dalje i protiv Mađara (subota, 17 sati) će se boriti za plasman u finale.

“Delfini” su u ovaj meč ušli stegnuto, nije funkcionisao napad u uvodnim momentima, nisu mogli naši momci da se izbore za povoljnu situaciju za pogodak, što su Japanci znali da kazne, pa su već na startu poveli sa 2:0.

To kao da je otreznilo izabranike Dejana Savića, pa su zaigrali znatno angažovanije, pre svega u ofanzivi, pa je tako Dušan Mandić uspeo da probije tu barijeru i smanji rezultat, dok su u finišu vaterpolisti Srbije uspeli i da poravnaju.

Međutim, “samuraji” se nisu tek tako predavali, pa su u poslednjoj sekundi prve četvrtine pogotkom iz velike udaljenosti uspeli da se izbore za novu prednost. Takav epilog prvih osam minuta propisno je iznervirao “delfine”, koji su se u nastavku razgoropadili, pa za Japance nije bilo spasa.