Ilić odveo Partizan u finale Kupa

Pao potpis koji će obradovati sve zvezdaše

Fudbaleri Partizana plasirali su se  u finalu Kupa Srbije, pošto su u revanš utakmicu na svom terenu pobedili Čukarički sa 2:0.

Čukarički je u prvoj utakmici na svom terenu slavio sa 4:2, ali su crno-beli upravo zbog ta dva gola u gostima i pobedi od 2:0 na svom terenu izborili plasman u finale.

Partizan je u prvom poluvremenu imao više lopte u svom posedu, ali tu prednost na terenu nije materijalizovao i golom.

Pokušavali su Lendre Tavamba, Zoran Tošić i Djordje Ivanović, a najbolju priliku propustio je Danilo Pantić u 23. minutu.

Minut ranije Nikola Drinčić je u kaznenom prostoru oborio Armina Djerleka, sudija Milorad Mažić je pokazao na belu tačku, a odgovornost je preuzeo Pantić. Šutirao je jako po sredini gola, ali je njegovu nameru prozreo golman Nemanja Belić i sjajno odbranio.

Čukarički je u prvih 45 minuta igrao strpljivo i čekao svoje šanse iz kontranapada, a jedini šut ka golu Partizana uputio je Luka Stojanović.

Slična situacija na terenu vidjena je i u nastavku, crno-beli su sve karte bacili na napad i to se isplatilo u 66. minutu. Ivanović je primio loptu u kaznenom prostoru i prebacio je na drugu stranu, ona je stigla do Antonova, koji je prevario jednog igrača Čukaričkog i savladao Belića.

Crno-beli su nakon tog gola krenuli još ofanzivnije ka golu Čukaričkog, redjali su se napadi i šanse pred golom ekipe s Banovog brda.

Izglednu priliku u samom finišu meča, u 89. minutu, propustio je Saša Ilić, ali se kapiten Partizana iskupio samo minut kasnije kada se najbolje snašao i posle velike gužve u šesnaestercu i proigravanja Djordja Jovanovića s desne strane pogodio mrežu Čukaričkog i odveo svoj tim u finale Kupa Srbije.

Finale izmedju Mladosti i Partizana igraće se 23. maja u Surdulici.