Hrvatska razbila Argentinu za osminu finala SP

Pao potpis koji će obradovati sve zvezdaše

Fudbalska reprezentacija Hrvatske izborila je plasman u osminu finala Svetskog prvenstva, pošto je  u Nižnjem Novgorodu pobedila Argentinu sa ubedljivih 3:0 u utakmici drugog kola Grupe D.

Golove za Hrvatsku postigli su Ante Rebić u 53, Luka Modrić u 80. i Ivan Rakitić u 91. minutu.

Hrvatska je posle trijumfa nad Nigerijom u prvom kolu upisala i pobedu nad najvaćim favoritom u grupi i sa šest bodova obezbedila plasman u nokaut fazu Mundijala.

S druge strane, Argentina je ostala na jednom bodu, osvojenom protiv Islanda u prvom kolu i u poslednjem će se boriti za prolazak u osminu finala.

Argentina je u prvih 45 minuta imala više loptu u svom posedu, Hrvatska je imala bolje prilike, ali je igračima oba tima nedostajalo i koncentracije i sreće u samoj završnici.

Najbolju šansu za Argentinu nije iskoristio Enco Peres kada je promašio prazan gol. Na drugoj stani, u izglednoj prilici bio je Mario Mandžukić kada je glavom promašio zicer, a potom je u samom finišu poluvremena Rebić veoma loše završio dobru akciju Hrvatske.

Rebić se, medjutim, na početku drugog poluvremenu iskupio za taj promašaj kada je u 53. minutu iskoristio veliku grešku golmana Vilfreda Kabaljera i doneo svojoj ekipi vodjstvo.

Otamendi je vratio loptu do Kabaljera, a on je želeo da prebaci Rebića, ali je umesto toga lopta “legla” na volej hrvatskom igraču koji nije propustio priliku da realizuje takav poklon.

Argentina i nakon primljenog gola nije uspevala da poveže redove, a utakmica je praktično rešena u 80. minutu kada je Modrić sjajnim udarcem sa više od 20 metara savladao Kabaljera za 2:0.

Nakon gužve na terenu i faula koji je napravio Otamendi, udarac Rakitića iz slobodnog udarca u 87. minutu zaustavila je prečka, ali je fudbaler Barselone četiri minuta kasnije ipak pogodio mrežu iskoristivši lošu odbranu Argentine.

Hrvatska u poslednjem kolu igra protiv Islanda, a Argentina protiv Nigerije.