Sport News Srbija

Hrabri Partizan pokazao zube turskom gigantu, odluka o Ligi Evrope pada u Istanbulu

Fudbaleri Partizana nisu uspeli da dođu do prednosti u prvom meču plej-ofa za Ligu Evrope.

Fudbaleri Partizana nisu uspeli da dođu do prednosti u prvom meču plej-ofa za Ligu Evrope, pošto su na svom terenu remizirali protiv Bešiktaša 1:1. Odluka o putniku u grupnu fazu pašće posle revanša u Istanbulu, koji je na programu narednog četvrtka.

Turski tim je u ovaj duel ušao kao favorit, jednostavno u prilog tome su govorila i mnoga istaknuta imena koja igraju u redovima istanbulskih crno-belih, no vicešampion Srbije nijednog trenutka nije odstupao i želeo je da po svaku cenu namuči protivnika.

Već od starta su izabranici Zorana Mirkovića pokušali da nametnu ofanzivan stil igre, probali su da pritisnu Bešiktaš na protivničkoj polovini, u čemu im je dodatno pomogla i bučna podrška sa tribina. Hrabro su zaigrali, nije na njih uticalo ime znatno bogatijeg protivnika, no i ovoga puta je potvrđeno da tržišna vrednost ne igra najbitniju ulogu, već isključivo borbenost.

I ofanzivna igra domaćih se isplatila već u 14. minutu, kada se zatresla mreža turskog velikana! Odlično je Danilo Pantić poslao loptu ka Goranu Zakariću, koji ju je “zavrnuo” u peterac protivnika, a Rikardo Gomeš ju je rutinski smestio u gol Bešiktaša.

Samo minut je trajalo vođstvo domaćih, pošto je hladan tuš nastao kada je Tolgaj Arslan glavom matirao golmana Vladimira Stojkovića. Prošao je po desnoj strani Rikardo Kvarežma, uspeo je da nadmudri sa nekoliko “lažnjaka” Nemanju G. Miletića, a vezisti Bešiktaša nije bilo teško da se upiše u strelce.

Kako do kraja meča nije bilo promena, jasno je da će odluka ko će se plasirati u grupnu fazu Lige Evrope pasti u revanšu (četvrtak, 20 sati), u kom je Partizanu potrebno da slavi ili da remijem sa bar dva postignuta gola prođe dalje.

Partizan – Bešiktaš 1:1 (1:1)

Stadion: FK Partizan. Gledalaca: oko 30.000. Strelci: Gomeš u 14. minutu za Partizan, a Arslan u 15. za Bešiktaš. Sudija: Jan Kružlijak (Slovačka). Žuti kartoni: Kosović, Ivanović, N. G. Miletić, Nikolić (Partizan), Erkin, Arslan, Larin (Bešiktaš).

Partizan: Stojković, N. R. Miletić, Marković, Valijente, N. G. Miletić, Zdjelar, Kosović (od 66. Šćekić), Pantić, Janković (od 35. Ivanović), Zakarić, Gomeš (od 73. Nikolić).

Bešiktaš: Zengin, Gonul, Pepe (od 76. Roko), Vida, Adrijano, Ujsal, Medel, Arslan (od 88. Jalčin), Kvarežma (od 78. Tore), Erkin, Larin.

Izvor: PRessSerbia/Blic