Francuska prvi polufinalista Mundijala

Fudbalska reprezentacija Francuske prvi je polufinalista Svetskog prvenstva u Rusiji, pošto je danas u Nižnjem Novgorodu pobedila Urugvaj sa 2:0.

Golove za Francusku postigli su Rafael Varan u 40. i Antoan Griznam u 61. minutu.

Francuska će u polufinalu šampiona sveta igrati protiv pobednika večerašnjeg četvrtfinala u kojem se sastaju Brazil i Belgija.

Francuska je bila bolja u prvom poluvremenu, ali je morala mnogo da radi kako bi probila odbranu Urugvaja.

“Trikolorima” je to pošlo za rukom u 40. minutu kada je Varan glavom pogodio mrežu Frenanda Muslere posle centaršuta Grizmana.

Taj gol Varana bio je tek drugi koji je Urugvaj primio u Rusiji.

Samo četiri minuta kasnije Urugvaj je mogao do izjednačenja, ali je udarac Martina Kaseresa glavom zaustavio Ugo Loris. To je ujedno bila i najbolja šansa Urugvaja na celom meču.

Francuska je u 61. minutu duplirala prednost, a strelac bio Grizman posle velike greške Muslere.

Grizman je šutirao po sredini gola sa više od 20 metara, lopta je išla pravo ka Musleri, ali mu je na kraju prošla kroz ruke i završila u golu.

Urugvajci, koji su na ovom meču igrali bez povredjenog Edinsona Kavanija, u finišu meča su pokušavali da učine meč zanimljivijim, ali nisu uspeli da opasnije ugroze Lorisa.