Djoković u četvrtfinalu turnira u Rimu

Djoković napredovao za jedno mesto, Lajović za dva na ATP listi

Srpski teniser Novak Djoković plasirao se u četvrtfinale masters turnira u Rimu, pošto je danas u trećem kolu pobedio Španca Roberta Bautistu Aguta u dva seta, 6:4 i 6:4

Djoković je do šeste pobede u sedmom medjusobnom duelu s Agutom došao posle sat i 41 minuta igre.

Drugi teniser sveta u četvrtfinalu masters turnira u Rimu igraće protiv boljeg iz duela izmedju Japanca Keija Nišikorija i Argentinca Huana Martina del Potra. Djoković je protiv 20 tenisera sveta na ATP rang listi odigrao znatno bolji meč nego u drugom kolu protiv Britanca Alježa Bedenea pre dva dana.U prvom setu Djoković je bio siguran na svojim servisima, a do prvih brejk lopti stigao je u sedmom gemu kada je iskoristio prvu šansu da Špancu oduzme servis.

Bautista Agut je odmah u narednom gemu imao priliku da uzvrati istom merom, ali je Djoković sigurnim servisom spasao brejk loptu, a potom i preciznim forhendima poveo sa 5:3. Španac je potom na svoj servis brzo i lako smanjio zaostatak, ali je srpski teniser bez problema na svoj servis došao do prednosti od 1:0 u setovima.

Djoković je početkom drugog seta nastavio u istom ritmu, u trećem gemu oduzeo je servis Bautisti Agutu, a potom je na svoj servis potvrdio brejk za prednost od 3:1.

Od tog trenutka Španac je podigao nivo igre, pronašao je napadački ritam i nakon brzog gema za 2:3, pritisao je servis Djokovića koji nije uspeo da sačuva prvu brejk loptu, pa je Bautista Agut došao do izjednačenja.

Španac je prilično lako dobio i naredni gem za vodjstvo od 4:3, da bi seriju od tri uzastopna gema Španca Djoković napadačkom igrom prekinuo u narednom gemu na svoj servis.

Djoković je u poslednjem gemu bez većih problema potvrdio brejk i tako došao do plasmana u četvrtfinale masters tunira u Rimu.