News Sport

Djoković u četvrtfinalu Rolan Garosa

Djoković četvrti put šampion Vimbldona

Srpski teniser Novak Djoković plasirao se u četvrtfinale Rolan Garosa, pošto je danas u četvrtom kolu pobedio Španca Alberta Ramosa-Vinjolasa u tri seta, 7:6 (5), 6:1 i 6:3.

Djoković je do četvrte pobede u isto toliko medjusobnih duela sa Špancem došao posle dva sata i 27 minuta igre

Srpski teniser u četvrtfinalu igraće protiv Austrijanca Dominika Tima koji je ranije danas sa 6:1, 6:3 i 6:1 pobedio Aregentinca Orasija Sebaljosa.

Ramos-Vinjolas je znatno bolje počeo meč, odmah na početku oduzeo je servis Djokoviću, a potom i poveo s 2:0. U narendom gemu imao je dve šanse da stekne dupli brejk prednosti, ali ih nije iskoristio.

Srpski teniser uspeo je potom da uzvrati oduzimanjem servisa i dodje do izjednačenja, ali to nije mnogo poremetilo Španca koji je ponovo uspeo da napravi brejk i povede sa 3:2, a potom i 4:2.

Delovalo je u tim trenucima da Djoković nema odgovor na igru Španca, ali je uspeo da još jednom da vrati brejk, a potom i set odvede u taj-brejk.

U odlučujućem gemu Djoković je brzo, s dva mini-brejka prednosti, došao do prednosti od 4:0, ali je Ramos-Vinjolas uspeo da stigne do izjednačenja. Srpski teniser je zadržao koncentraciju i u napetoj završnici došao do prendosti od 1:0.

U drugom setu Djoković je u potpunosti nadigrao Španca, triput mu oduzeo servis i lako došao do prednosti od 2:0 u setovima, da bi u trećem setu bilo blagih oscilacija u igri, ali je i pored toga uspeo da dodje do trijumfa i plasmana u četvrtfinale Rolan Garosa.