Djere u polufinalu turnira u Gštadu

PONOVO IZABRAN: ATP imenovao novog-starog predsednika

Srpski teniser Laslo Djere plasirao se danas u polufinale turnira u švajcarskom Gštadu, pošto je pobedio 267. igrača sveta, Viktora Galovića iz Hrvatske posle tri seta, 6:7, 6:3, 7:6.

Djere, 101. igrač sveta, pobedio je posle dva sata i 40 minuta. Teniseri su na početku napravili po brejk, pa je prvi set odlučen posle taj-brejka, koji je Galović dobio sa 7:5.

Djere je u drugom gemu drugog seta oduzeo servis protivniku, što mu je bilo dovoljno da izjednači u meču na 1:1.

U trećem setu nije bilo brejka, pa je meč odlučen posle taj-brejka. Galović je dobro počeo, poveo je sa 5:1, ali je posle toga Djere osvojio šest uzastopnih poena i plasirao se u polufinale.

Djere će za mesto u finalu igrati protiv pobednika duela drugog nosioca Španca Roberta Bautiste Aguta i Taro Danijela iz Japana.