Sport

Denver bolji od Milvokija posle produžetka, Jokić sjajan

JOKIĆ još jednim tripl-dablom doneo slavlje Nagetsima

Košarkaši Denvera pobedili su prošle noći na svom terenu ekipu Milvokija posle produžetka sa 128:125, uz sjajnu partiju Nikole Jokića, i tako ostali u trci za plej-of

Milvoki je sredinom poslednje četvrtine imao 18 poena prednosti i kontrolisao je dešavanja na terenu sve do momenta kada je Janis Adetokumbo posle duela sa Jokićem zaradio faul u napadu, a potom i isključenje na tri minuta i 43 sekunde pre kraja. Rezultat je u tom trenutku bio 107:98 za Milvoki.

Denver je serijom od 8:0 u poslednja dva minuta obezbedio produžetak, da bi potom u dodatnih pet minuta bio bolji tim i na kraju slavio posle velikih uzbudjenja.

Jokić je utakmicu završio sa 35 poena, 13 skokova, pet asistencija i tri blokade za 44 minuta provedena u igri. Džamal Marej je dodao 27, a Pol Milsap poen manje.

U redovima Milvokija najbolji je bio Džabari Parker sa 35 poena i 10 skokova.

Denver je deveti na Zapadu sa 42 pobede i 35 poraza, dok je Milvoki osmi na Istoku sa skorom 41/36.

Košarkaši Sakramenta pobedili su u gostima Los Andjeles lejkerse sa 84:83 i tako prekinuli niz od četiri uzastopna poraza.

Srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović je za 31 minut u igri postigao 15 poena, uz samo jedan promašaj, a upisao je i četiri skoka, jednu asistenciju i dve ukradene lopte.

Najefikasniji u Kingsima bio je Badi Hild sa 19 poena, koliko je ubacio i Džulijus Rendl u redovima Lejkersa.

Košarkaši Jute slavili su protiv Minesote sa 121:97.

Jutu je do pobede vodio Riki Rubio sa 23 poena, Donavan Mičel je dodao 21, a Derik Fejvors 16 poena.

Entoni Vigins je bio najbolji u poraženom timu sa 23 poena, Karl Entoni Tauns je ubacio 20, dok je srpski košarkaš Nemanja Bjelica za 26 minuta na parketu postigao sedam poena, uz pet skokova, jednu asistenciju i dve ukradene lopte.

Košarkaši Indijane su pobedili Los Andjeles kliperse sa 111:104.

Viktor Oladipo je bio najefiasniji igrač Indijane sa 30 poena, Majls Tarner je dodao 24, a Bojan Bogdanović 15 poena. Na drugoj strani, najbolji je bio Tobajas Heris sa 21 poenom. Boban Marjanović nije igrao.

Klivlend je na svom terenu bio bolji od Dalasa sa 98:87 uz 17. tripl-dabl Lebrona Džejmsa od početka sezone. Džejms je utakmicu završio sa 16 poena, 13 skokova i 12 asistencija.

Rasel Vestbruk je novim tripl-dablom vodio Oklahomu do pobede protiv Nju Orleansa sa 109:104. Vestbruk je ubacio 26 poena i upisao 15 skokova i 13 asistencija.

Košarkaši San Antonija su prekinuli seriju Hjustona od 11 uzastopnih trijumfa pobedivši sa 100:83. Najzaslužniji za pobedu San Antonija bio je Lamarkus Oldridž sa 23 poena i 14 skokova, dok je na drugoj strani najbolji bio Džejms Harden sa 25 postignutih poena.

Finiks je prošle noći doživeo i 15. uzastopni poraz, pošto je poražen i od Golden stejta sa 117:107. Kevin Durent je bio najbolji u pobedničkom timu sa 29 poena, 11 skokova i osam asistencija, dok su u ekipi Finiksa po 22 poena postigli Džoš Džekson i Markiz Kris.

Portland je i dalje treći na Zapadu posle pobede nad Memfisom od 113:98. U četvrtoj pobedi Portlanda u poslednjih pet utakmica najbolji je bio Demijan Lilard sa 27 poena i devet uspešnih dodavanja.