News Sport

CRVENA ZVEZDA razbila Liverpul i ostvarila istorijsku pobedu!

pavkov meleg milijaš zvezda 1085x650x10

Nebo se ponovo otvorilo! Na “Marakani” se dogodilo čudo! Fudbaleri Zvezde srušili su vicešampiona Evrope Liverpul, a heroj crveno-belih bio je dvostruki strelac Milan Pavkov – 2:0 (2:0)!

Srpski prvak je načinio senzaciju! Pobedio je vlasnika pet titula prvaka Evrope! Greh bi bio meriti zasluge crveno-belih, ali se rola gorostasnog napadača Milana Pavkova mora istaći – mudrim udarcem glavom u 22. minutu, a onda sedam minuta kasnije projektilom sa više od 20 metara nokautirao je velikana sa “Enfilda”.

Zvezda je tako zabeležila prvu, istorijsku pobedu u Ligi šampiona i sa četiri boda osvojena u isto toliko utakmica umešala se u borbu za proleće u Evropi. Drugi meč Grupe C, između Napolija i Pari Sen Žermena, igra se večeras, a pre njenog završetka tabela izgleda ovako: Liverpul šest bodova, Napoli pet, PSŽ i Crvena zvezda po četiri!

Izabranici trenera Vladana Milojevića odigrali su najbolju utakmicu ne samo otkako je ova ekipa na okupu, već “Delije” ne pamte ovakvu rolu svojih ljubimaca decenijama unazad.

I ranije je bilo mečeva u kojima su crveno-beli “ostavljali srce na terenu”, ali danas su frenetičnoj borbenosti dodali i hrabrost, pamet, mudrost i disciplinu, uz kvalitet koji nesporno poseduju. Milojević je igračima uspeo da skine okove sa nogu, koje su imali na “Parku prinčeva” i “Enfildu”, i usadi im pobednički mentalitet. Ne samo da se Vujadin Savić i drugovi nisu uplašili giganta sa Ostrva, već su u arenu ušli spuštenog garda, spremni da se bore do poslednjeg atoma snage i poslednje kapi krvi.

To su i učinili i nokautirali rivala, koji je unapred upisao pobedu.

Tu su se Jirgen Klop i njegovi igrači prevarili.

Dok je Milojević silom prilika, zbog odsustva povređenog Ričmonda Boaćija, u prvi tim uvrstio Pavkova, a donekle iznenadio i Slavoljubom Srnićem, njegov kolega Klop je na klupi ostavio Roberta Firmina, Fabinja, Džoa Gomeza i rekovalescenta Nabija Keitu. U vatru je (neočekivano) poslao Žoela Matipa, Adama Lalanu i Danijela Staridža.

Kada je Klop u poluvremenu reagovao i na teren poslao Firmina i Gomeza, bilo je kasno. Ne samo što je Zvezda vodila 2:0, već je uhvatila ritam iz kog niko nije mogao da je izbaci, pa ni Salah, Mane, Firmino niti ostale skupocene zvezde Redsa.

Osim što su postigli dva gola i još nekoliko puta zapretili najskupljem golmanu sveta Alisonu Bekeru, crveno-beli su oštećeni u uvodu drugog poluvremena kada sudija Antonio Mateu Lahoz nije pokazao na “belu tačku” u kaznenom prostoru gostiju iako je bilo jasno da je Džejms Milner rukom zaustavio šut Marka Marina.

Dalibor Katic

Novinar je sa skoro dvadesetogodišnjim iskustvom u medijima. Stotine ekskluzivnih priča, ali i brojni intervjui sa domaćim i svetskim zvezdama samo su deo njegove novinarske karijere.