Budućnost srušila Zvezdu u Železniku

ORLOVI USPEŠNO POČELI PRIPREME ZA MUNDOBASKET

Košarkaši Budućnosti naneli su Crvenoj zvezdi prvi poraz i ABA ligi, pošto su sinoć u Železniku pobedili sa 79:75 (17:16, 13:18, 22:16, 27:25) u derbi utakmici četvrtog kola.

Utakmica u FMP areni donela je veliku borbu i čvrstu igru na obe strane parketa, a crveno-beli u drugom uzastopnom meču nisu došli do trijumfa šutem u poslednjim sekundama. Džejms Feldin je tri sekunde pre kraja pri rezultatu 75:77 pokušao trojkom da donese pobedu, ali nije bio precizan.

Gotovo tokom cele prve četvrtine Zvezda je bila u prednosti, ali je Budućnost u finišu došla do preokreta i na prvu pauzu ode pri vodjstvu 17:16.

Zvezda je ponovo preuzela kontrolu u drugoj četvrtini i u jednom trenutku imala prednost od pet poena nakon trojke Tejlora Ročestija, ali je ekipa Budućnosti brzo uzvratila i prišla na 26:25.

U finišu poluvremena crveno-beli su ispeli da iskontrolišu situaciju i na poluvreme odu s četiri poena prednosti nakon trojke Feldina 34:30.

Zvezda je solidno počela drugo poluvreme povela sa 36:30, što je i bila najveća prednost crveno-belih, ali je Budućnost potom pronašla napadački ritam, Nemanja Gordić i Danilo Nikolić pokrenuli su crnogorskog šampiona i serijom 8:0 došli do preokreta. Zvezda je uspela da dodje do izjednačenja na 40:40, ali je onda usledila nova serija od 10:0 Podgoričana.

Kapiten Zvezda Branko Lazić, Ročesti i Milko Bjelica vratili su regionalnog šampiona u igru serijom 7:0, a potom i na samo dva poena zaostatka.

Poslednja deonica donela je dosta varnica na parketu, zbog drugih tehničkih grešaka isključeni su Pero Antić i Filip Barović, a s obe strane veliku šutersku borbu vodili su Ročesti i Nemanja Gordić. Ekipe su se smenjivale u vodjstvu, a ključne poene za trijumf Budućnosti postigao je Kajl Gibson 30 sekundi pre kraja meča.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Gordić sa 17 poena, dok su po 13 postigli Gibson i Nikolić.

U ekipi Zvezde istakao se Ročesti sa 23 poena, dok je Feldin dodao 14.

Oba tima sada imaju po tri pobede i jedan poraz i nalaze se na deobi prvog mesta.