Bez pobednika u duelu Liverpula i Čelsija

Fudbaleri Liverpula i Čelsija igrali su sinoć nerešeno 1:1 u derbi utakmici 13. kola engleske Premijer lige.

Meč na stadionu Enfild igrao se u visokom i jakom ritmu, ali pored dva gola, prave šanse su izostale. Domaćin je tokom većeg dela meča imao loptu u svojim nogama.U prvom poluvremenu nije bilo golova, a oba tima imala su po nekoliko dobrih situacija, ali su golmani Simon Minjole i Tibo Kurtoa ostali nesavladani.

Liverpul je do prednosti došao u 65. minutu kada je lopta posle konfuzne reakcije u odbrani Čelsija došla do Muhameda Salaha koji sa oko sedam metara nije imao težak zadatak da savlada Kurtou.

Domaćin je u nastavku bio koncentrisan na odbranu svog gola, ali Čelsi nije uspevao ozbiljnije da ugrozi gol Minjolea. Situacija se ipak promenila u 85. minutu kada je Vilijan sa desnog boka iz okreta pokušao da centrira, ali je ipak loptu poslao ka golu Liverpula i prebacio Minjolea.

Čelsi je treći sa 26 bodova, dok je Liverpul peti sa 22.