Atletiko ponovo šampion Lige Evropa

Fudbaleri Atletiko Madrida osvojili su Ligu Evropa, pošto su u finalu u Lionu pobedili Olimpik Marsej sa 3:0.

Dva gola za španski tim postigao je Antoan Grizman, u 21. i 49. minutu, a u strelce se upisao i Gabi u 89. minutu.

Atletiko je treći put u poslednjih osam godina stigao do trofeja u Ligi Evropa, pošto je prethodno najbolji bio 2010. i 2012. godine, i osigurao direktnu vizu za Ligu šampiona naredne sezone.

Francuski klub je bolje počeo meč i prvu veliku priliku na utakmici imao je već u četvrtom minutu. Valer Žermen je izašao sam ispred golmana Atletika, ali je vrlo loše šutirao iz izgledne pozicije.

Atletiko je postepeno preuzimao inicijativu i uspeo je da povede u 21. minutu iz prve prilike na meču, ali i posle velike greške odbrane Marseja.

Golman Olimpika Stiv Mandanda je loše ispucao loptu, Andre Zambo Anžis je još lošije primio, što je iskoristio Gabi koji je “ukrao” loptu i poslao je do Grizmana kojem nije bilo teško da pogodi mrežu.

U 32. minutu usledio je novi problem za francusku ekipu, pošto je Dmitri Paje zbog povrede u suzama napustio teren.

Tempo igre je nakon toga opao, a Atletiko je kontrolisao igru na terenu.

Na samom početku drugog poluvremena, u 49. minutu, Grizman je ponovo zatresao mrežu Olimpika i praktično stavio tačku na utakmicu. Fudbaleri Atletika su posle auta brzo stigli do kaznenog prostora gde je Koke uposlio Grizmana koji je lepo savladao Mandandu.

Marsej nikako nije uspevao da zapreti Atletiku sve do finiša meča kada je Kostas Mitroglu u 81. minutu pogodio stativu.

Medjutim, Atletiko je trećim golom na meču razrešio sve dileme. Strelac je bio Gabi u 89. minutu posle asistencije Kokea.